Motoblokai – kas tai?

Lie 29, 2013 | | Say something

Motoblokai tai…

Daugumai namų ūkių reikia daugybės skirtingų sodo, daržo ir kiemo įrankių ir padargų. Tik pagalvokite kiek skirtingų daiktų turi kiekvienas sodybos šeimininkas, tai ir žoliapjovė, ir šluotos, karučiai, raniniai plųgai, akėčios, sėjamosios, sniego pūstuvai ir dar daug visko. Bet norint turėti visus šiuos daiktus reikia nemažai investuoti, o ir investavus juos dažnai reikia atnaujinti ar remontuoti, todėl išlaidos augo kasmet. Dauguma kaip išeitį mato traktorių, tačiau kad ir kaip būtu liūdna jis tiesiog perdidelis daugumai sodybų, o ir kaina nors ir vienkartinė tačiau daugumai lietuvių beveik nepasiekiama.

Gerai, kad yra trečias variantas kuris daugumai bus tobulas pasirinkimas ir turės geriausią patogumo ir kainos sanktykį, tai yra motoblokas dar vadinamas dviračiu traktoriumi arba rankiniu traktoriumi. Motoblokai turi gerokai galingesnį variklį nei pavieniai sodo įrankiai, todėl prie jų nesunkiai galime prijungti daugybe skirtingų priedų, kurie ne tik sumažins bendras išlaidas, bet taip pat sutaupys vietos ir laiko. Dažnai vieno motobloko pilnai pakanka norint prižiūrėti net didelia sodybą, o mažesniam daržui užtektų ir pačio mažiausio motobloko, o jei jums nereikia daug funkcijų, o užtenka vien kultivavimo, mažū daržų savininkai turėtų atkreipti dėmesį į elektrinius motoblokus, kurių kainos prasideda vos nuo poros šimtų litų.

 

Motoblokų tipai

Elektriniai motoblokai (elektriniai kultivatoriai)

elektrinis kultivatirus - motoblokai

Elektrinius motoblokus dažniausiai perka mažų daržų savininkai. Toks motoblokas yra palyginti pigus ir gali kainuoti vos 200 litų, tačiau už geresnės kokybės elektrinį motobloka reiks pakloti apie 500 litų, žinoma su šiuo prietaisu galėsime tik kultivuoti – frezuoti žemę, tačiau daliai žmonių to visiškai pakanka, nes tai ir yra sunkiausias ir ilgiausiai trunkantis darbas.

 

 

 

 

 Vidutinio dydžio motoblokai

motoblokaiTai turbūt populiariausia motoblokų kategorija. Pagrindinės to priežastys yra salyginai nedidelė kaina ir pakankamai didelis našumas. Žinoma su tokiu motoblokų mes tikrai neapdirbsime didelio sodo, juk frezos plotis viso labo apie 0,5 metro, o dažnai pati freza ir yra vienintelis tokio tipo motobloko priedas. Tačiau daugeliui privačių namų ar mažų sodų savininkams tai peuikus pasirinkimas, ypač atsižvelgiant į tai, kad jū kaina svyruoja ties 1000 – 1500 litų.

Dideli motoblokai

motoblokaiŠis motoblokų tipas yra brangiausias tačiau tuo pačiu ir funkcionaliausias. Anksčiau minėti motoblokų tipai gali atlikti tik vieną darbą, o šie dideli motoblokai gali atlikti galybę funkcijų. Funkcijų sarašas išties milžiniškas, štai keletas pavyzdžių: frezavimas, arimas, šlavimas, šakų smulkinimas, transportavimas, sniego valymas, vandens siurbimas ir t.t. Žinoma šis funkcionalumas kainuoja, daugumos didelių motoblokų kainos prasideda nuo 4000 litų tačiau nepamiršmike, kad pradinėje komplektacijoje dažnai būna tik freza ir plūgas, o visa kita turime pirkti atskirai. Kiekvienas padargas dažnai kainuoja virš 500, o dalis jū net peržengia 2000 litų ribą. Tokio motobloko darbinis plotis su daugeliu padargu siekia bent apie 1m. todėl tokie motoblokai tiks net ir specialyzuotiems ūkiams kurie augina didžiulius plotus daržovių ar vaisių.

Posted in: Apžvalgos, Naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *