Motoblokų kaina – pigus kultivatorius ar brangus daugiafunkcinis motoblokas?

Kov 28, 2015 | | Say something

motoblokai nauji

Kiekvienas save gerbiantis sodininkas ar daržo puoselėtojas turi priemones, kurios būtinos sėkmingai priežiūrai, tuo pačiu augalų vešėjimui ir vaisių brandinimui. Yra įvairiausių prietaisų, įvairiausių įrankių, kurie skirti palengvinti kasdieninę priežiūrą. Žinoma, net ir laisvalaikį darže praleisti mėgstantys asmenys dažniausiai ieško būdų galinčiu palengvinti kasdienius darbus. Kol vieni sandėliuke talpina grėbliukus, vėžaičius, kastuvus, žoliapjoves ir taip toliau, kiti savo sodo ir daržo darbus atlieka pasinaudodami motobloku, kuris su tam tikrais priedais gali atlikti labai daug funkcijų.

Žemės ūkiu užsiimantys asmenys ir kiekvieną pavasarį išjudinti žemę trokštantys ūkininkai gali išsikelti sau paprastą klausimą į kurį atsakyti bus ne taip paprasta: ar geriau žemę išjudinti pasinaudojus kultivatoriumi, (kuris gali būti prijungiamas prie traktoriaus arba funkcionalus vienas pats), ar motobloku, kuris prijungus priedus atlieka toli gražu ne vieną funkciją?

Ieškant geriausio varianto atsakykite sau į šiuos klausimus:

  1. Kokio dydžio teritoriją suarti reikia? Jei pastaroji matuojama hektarais – tuomet kultivatorius prijungtas prie traktoriaus yra geriausias pasirinkimas. Paprasčiausiai, traktorius turės daug didesnę jėgą ir tuo pačiu greičiau gebėsite paruošti žemę. Jei turite keliasdešimt arų – tuomet motoblokas jums užtektinai poreikius patenkinantis variantas. Galiausiai, kelis arus apdirbti galite pasinaudodami pigiu kultivatoriumi, kuris veikia kuro pagalba. Vertėtų atsižvelgti ir į žemės kokybę, jos sunkumą ir drėgmę, tačiau pagrindiniu prioritetu turėtų būti dydis.
  2. Pasirinkimas tarp motobloko ir kultivatoriaus turėtų būti vertinamas ir atsižvelgus į tai, kokio pobūdžio sodo ir daržo technika jums reikalinga. Jei įsigijus motobloką prie jo jungtumėte daug įvairiausių priedų, kurie padėtų susitvarkyti su kasdieniais darbais, tuomet vertėtų įsigyti šį daiktą. Jei sodo priežiūra atliekama pasinaudojus įprastus įrankius – motobloko jums paprasčiausiai nereikia. Tokiu atveju galite orientuotis į konkrečiai savo darbą atliekantį kultivatorių. Motoblokas, paprasčiausiai, turi kur kas daugiau funkcijų. Kultivatorius – vieną ir pagrindinę.
  3. Esminis ir gal kiek juokingas klausimas: ar turite traktorių? Kultivatorius bus funkcionalus tik prijungtas prie jo, tad jei technikos priemonės neturite ir neplanuojate pirkti, tuomet kultivatorius visiškai praranda savo vertę. Galima įsigyti kultivatorių, kuris funkcionuoja ir vienas, neprijungtas prie traktoriaus, tačiau pastarojo galingumas dar mažesnis nei motobloko.
  4. Palyginus savarankiškai veikiančius motoblokus ir kultivatorius galima daryti išvadą, kad finansiškai pigiau IŠLAIKYTI gaunasi motobloką. Kultivatoriai palyginus su atliekama funkcija reikalauja gana daug kuro.
  5. Verta įvertinti ir žemę. Savarankiškas kultivatorius ne toks galingas, tad gali neįveikti šlaitų ar itin kieto grunto.

Svarstant tarp šių dviejų prietaisų gana didelis dėmesys skiriamas kainai. Kultivatorius, neabejotinai, daug pigesnis pasirinkimas. Tačiau tuo pačiu jis teikia tik vieną funkciją, tad ne visada verta atkreipti dėmesį tik į mažesnius skaičius kainoje.

pigus kultivatorius

Įvertinkite savo piniginės turinį ir pasirinkite labiau jūsų poreikius ir galimybes tenkinantį variantą.

Vidutiniškai įvertintos kainos rinkoje (pateiktos kainos visiškai naujų motoblokų ir kultivatorių. Dėvėti, žinoma, būtų kur kas pigesni. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad ieškoma ilgalaikė investicija, siūloma įsigyti kokybišką, naują ir ilgai jums tarnausiantį prietaisą). Motoblokų kainos pateikiamos be priedų. Papildomai funkcijas išpildyti padedantys priedai prasideda nuo 50 ir baigiasi 300 eurų. Galimybes, atsižvelgiant į poreikius, patenkinti visada pavyks.

MOTOBLOKAS KULTIVATORIUS
Eurosystems Nuo 900 iki 3 000 eurų Nuo 400 iki 1 500 eurų
Stiga Nuo 800 iki 2 500 eurų Nuo 300 iki 800 eurų
MTD Nuo 500 iki 3 000 eurų Nuo 500 iki 1 000 eurų
Jonsered Nuo 900 iki 3 500 eurų Nuo 650 iki 1 500 eurų
Honda Nuo 900 iki 3 000 eurų Nuo 700 iki 1 500 eurų

 

Matyti, jog motoblokų kainos yra kur kas didesnės nei kultivatorių. Žinoma, verta atkreipti dėmesį į tai, kad motoblokai yra daugiafunkciniai prietaisai, o kultivatoriai skirti tik žemei apdirbti. Tokiu atveju motoblokų pasirinkimas, palyginus kainą, atrodo kur kas praktiškesnis variantas. Juolab, siūlomų priedų kainos nėra didelės. Galiausiai, egzistuoja ir dėvėtų priedų galimybės. Svarbiau įsigyti patį prietaisą kuo galingesnį, naujesnį ir kokybiškesnį.

Nuspręsti, kuris variantas yra geresnis sunku. Prioritetiniu klausimu paliktumėme įvertinimą ar jums reikia daugiafunkcinio daikto ar tik žemę dirbančio, išjudinančio prietaiso. Galiausiai, jei turite sodą ar žemės sklypelį – teks jį ir prižiūrėti, tad šiuo atveju vertingiau pasirinkti motobloką ir įsigijus tam tikrus priedus išnaudoti visas jo funkcijas.

Įvertinkite poreikius, suderinkite su galimybėmis ir įsigykite prietaisą, kuris jums padės džiaugtis sodo ir daržo darbais. Juk būti žemdirbiu dar niekada nebuvo taip malonu.

Posted in: Apžvalgos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *